Praznik odbojke u Lukavcu: Kula očekivano do pobjede u finalu Kupa FBiH

Nedjelja je bila praznik odbojke u Lukavcu. Smeč je danas u Sportskoj dvorani ugostio Kulu Gradačac u finalu Kupa Federacije BiH. Gošće su pokazale kvalitet više i zasluženo slavile sa 0:3.

Ekipa Kule prvi set je riješila u svoju korist rezultatom 15:25, u drugom su setu domaće zabile tri poena više, dakle 18:25, dok je treći bio najneizvjesniji. Lukavčanke su dobro parirale, ali posustale su na kraju te su gošće sa 30:32 u posljednjoj dionici postale pobjednice federalnog Kupa.

Unatoč porazu, Smeč je i dalje prvi favorit za osvajanje prvog mjesta u Superligi Federacije BiH te se nadaju plasmanu u elitni razred bh. odbojke. Kula je ovom titulom samo potvrdila svoju dobru formu, te da je jedna od najboljih ekipa u državi.