SportU fokusu

PORAZ JEDINSTVA U DERBIJU: Grude pokazale zašto su najbolja ekipa u BiH (FOTO)

U najvećem bh. rukometnom derbiju za žene, a u okviru pretposljednjeg 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, snage su u Tuzli odmjerili OŽRK Jedinstvo i HŽRK Grude. Gošće su na kraju zasluženo slavile rezultatom 28:30.

Višestruke aktuelne prvakinje opravdale su ulogu favorita u ovom susretu. Vodile su bukvalno od prvog minuta utakmice, a do poluvremena su uspjele doći na +4 (12:16).

I u nastavku su izabranice Zlate Zubac postigle mnogo laganih golova, koje su bile plod tehničkih pogreški Labudica u napadu. Ipak, domaće su rukometašice u dva navrata stigle i na gol zaostatka, u jednom trenutku bilo je 25:26, međutim nisu uspjele napraviti veliki preokret i nanijeti Grudama prvi poraz u posljednje tri sezone.

Za najbolju igračicu susreta proglašena je gostujuća rukometašica Amanda Marić koja je postigla 9 golova, dok je jedan više zabila Nikolina Ćutura. U timu Jedinstva ponovo se istakla Admira Zvekić sa 12 pogodaka, a dobar nastup imala je i Neira Midžić sa 7. Golmanica Martina Šumelj upisala je 10 odbrana.