IHF/EHF Women's Trophy 2018: Sigurna pobjeda Moldavije! (FOTO)

Drugu utakmicu na IHF/EHF Women's Trophy 2018 koji je počeo danas u Tuzli odigrali su juniorske selekcije Moldavije i Kipra. Na kraju je bilo 30:22 za selekciju Moldavije.

Bila je zanimljiva utakmica u prvom poluvremenu. Moldavke su imale visoku prednost, ali su Kipranke do poluvremena smanjile zaostatak na 3 gola (15:12). Ipak, u nastavku je do izražaja došao kvalitet ekipe Moldavije koja je do kraja zasluženo pobijedila sa osam golova razlike.

U pobjedničkom timu odlična je bila Tolstikov sa 11 golova, a po 6 su postigle Roscovan i Psenicica. Sa druge strane, bolja od ostalih bila je Antoniou koja je 8 puta pogađala protivničku mrežu.

Belgija je nešto ranije danas pobijedila Estoniju, a do kraja današnjeg dana na programu su još dva susreta. Od 16.30 sati igraju Velika Britanija i Luksemburg, a od 18.30 Azerbejdžan i BiH koju svi željno iščekujemo.