Osveta Husrefa Musemića: Sloboda poražena u Doboju kod Kaknja! (VIDEO+FOTO)

Na otvaranju proljetnjeg dijela BH Telecom Premijer lige BiH, fudbaleri Slobode doživjeli su gostujući poraz od Mladosti rezultatom 3:1, na stadionu MGM Farm Arena u Doboju kod Kaknja.

Loš početak za tuzlanske fudbalere jer je Mladost povela već u 3. minuti. Nakon greške Efendića u odbrani, do lopte je došao Mićo Kuzmanović i uz pomoć stative pogodio za slavlje domaćih navijača.

U nastavku meča se očekivalo da će Crveno-crni zaigrati bolje. Prvu šansu su imali tek u 20. minuti preko Mehmedagića, dok je ekipa Mladosti mirno kontrolisala sredinu terena. Domaći su mogli i udvostručiti prednost, međutim Ramović upropastio dobru priliku pa je Mladost sa minimalnim vodstvom otišla na pauzu.

Mladost je i u durgom poluvremenu bila bolji tim. Isaković je imao sjajnu priliku, ali je golman Hadžić odlično intervenisao. Za Slobodu je nedugo zatim pucao i Krpić, ali je lopta otišla preko gola.

Domaća ekipa sve je završila u 63. minuti. Sjevnula je kontra po lijevoj strani preko Kuzmanovića koji je ubacio u peterac, a Ramović iz drugog pokušaja pogodio gol Tuzlaka.

Kada je Kuzmanoviću odmah nakon drugog pogotka Mladosti poništen gol, Sloboda je krenula ofenzivno, ušao je i Tandir pa su Crveno-crni krenuli sa dva napadača. To se isplatilo u 75. minuti kada je sjajan gol postigao Asim Zec.

Sloboda je kasnije dominirala, a brzonogi Zec je imao u 85. minuti još jednu dobru priliku, ali se nije baš najbolje snašao, pa je šansa otišla u nepovrat.

Mladost je to kaznila u samom finišu. Sudija Jakupović je dosudio penal za domaći tim, Makismović je stavio loptu na kreč i riješio pitanje pobjednika.