Olympiacos golom El Kaabija savladao Fiorentinu i osvojio prvi evrtopski trofej ikada

Fudbaleri Fiorentine i Olympiacosa odigrali su finale UEFA-ine Konferencijske lige u fudbalu, a nakon produžetaka bio je bolji grčki tim rezultatom 1:0.

Fiorentina je bolje počela meč. U prvih 15 minuta imali su nekoliko izglednih šansi, no Belotti u dva navrata nije uspio postići gol.

Viola jeste “načela” mrežu Olympiacosa u 10. minuti. Biraghi je šutirao iskosa, lopta je završila u mreži, ali je gol poništen zbog ofsajda Milenkovića koji je uticao na igru.

U 20. minuti dva puta je šansu da pogodi imao Bonaventura, ali oba puta je odbrana dobro rješavala situaciju.

Prva prava šansa za grčki tim došla je u 40. minuti.

Nakon sjajnog dodavanja u dubinu EL Kaabi je izbio sam pred Terraciana, ali je italijanski golman izbio loptu, sudario se sa protivničkim napadačem i usput dobio udarac koljenom u stomak.

Na kraju se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Olympiacos prijetio iz prekida

Prvu šansu u drugom dijelu imali su Grci. Dodo je pogriješio u predaji lopte, Podense je centrirao u šesnaesterac, ali je odbrana Fiorentine odagnala opasnost.

Nakon toga ritam utakmice je pao, a sljedeću šansu na utakmici vidjeli smo u 65. minuti. Nakon kornera Arthura Mela, Milenković je bio najviši u skoku, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Na 20 minuta prije kraja nova šansa za Italijane. Dodo je sjajno proigrao Kouamea, koji šutira iz prve, ali je Tzolakis krajnjim naporom uspio odbraniti.

Mogao je Olympiacos do pobjede u 80. minuti. Nakon slobodnog udarca sa desne strane Iborra je bio najviši u skoku, tukao je glavom, ali je lopta otišla za malo pored desne stative golmana Fiorentine.

Četiri minute kasnije, nova šansa za grčki tim. Rezervista Horta je centrirao sa lijeve strane, a El Kaabi je za malo ostao prekratak za susret sa loptom.

Odgovorila je Fiorentina u 89. minuti dalekometnim šutem Duncana iz velike udaljenosti, ali je lopta otišla preko gola.

I pored sedam minuta sudijske nadoknade, golova nije bilo, te smo u Atini gledali produžetke.

Produžeci pripali Grcima

Nakon šest minuta prvog produžetka Olympiacos je imao sjajnu šansu. Stevan Jovetić je primio loptu koju je uputio Horta, namjestio se sa ruba šesnaesterca i šutirao, ali krajnjim naporom odbranio je Terraciano.

To je u suštini bila jedina prava šansa u prvom produžetku sa timovima koji su bili vidno umorni.

Fiorentina je zeprijetila u 110. minuti. Beltran je centrirao sa lijeve strane. Iz prve je pokušao Ikone, ali je Tzolakis uspio odbraniti i spasiti svoj tim.

U 116. minuti Olympiacos je konačno došao do gola. Nakon centaršuta Horte, El Kaabi je pogodio za vodstvo grčkog tima.

Nakon toga Fiorentina nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, te je Olympiacos na kraju slavio rezultatom 1:0