(VIDEO) Fantastičan govor Cristiana Ronalda na poluvremenu finala Lige prvaka

Cristiano Ronaldo je neupitni autoritet u Real Madridu. Portugalac je to zaslužio svojim sjajnim igrama, a isti respekt uživa i u svojoj reprezentaciji.

Da je to zaista tako potvrđuje i video snimak iz svlačionice Reala, na poluvremenu finala Lige prvaka protiv Atletica.

Ronaldo je tada uzeo riječ i održao dojmljiv govor.

Slušajte, želim vam reći nešto: Udaljeni smo 45 minuta od pisanja historije! Iscrpljenost je nekad samo glavobolja. Moramo ovako odigrati još 45 minuta i to možemo jer smo u dobrom raspoloženju. Samo smo 45 minuta udaljeni od historije! Branimo se svi zajedno, kako smo napravili i u prvom dijelu. Hajde, idemo zajedno! Opustite se i držite zajedno, imamo trofej u jednoj ruci, samo ga trebamo zgrabiti. Vidjet ćete da ćemo uspjeti! – rekao je Ronaldo suigračima.

Podsjećamo, Real je nakon prvog dijela vodio 1:0 golom Sergia Ramosa, a Carrasco je poravnao u nastavku. Susret je okončan pobjedom Reala na penale, a odlučujući je pogodio upravo Ronaldo.