NIŠTA BEZ CAVANIJA: Francuska prvi polufinalist Svjetskog prvenstva! (VIDEO)

Francuska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Galski pijetlovi odigrali su danas dobru četvrtfinalnu utakmicu protiv Urugvaja koga su savladali rezultatom 2:0.

Gledali smo uspavanku u prvom dijelu igre, ali su Francuzi uspjeli na odmor otići sa prednošću. Bentacur je izveo slobodnjak, a Realov defanzivac Varane je glavom pogodio za vodstvo. Igrala se 40. minuta.

Francuska je pitanje pobjednika riješila u 61. minuti. Sjajni Griezmann je šutirao jako, a golman Muslera loše je reagovao te je lopta završila u mreži Urugvaja.

Urugvaj ni u nastavku susreta nije mnogo napravio, imali su par pokušaja, ali se jednostavno osjetio izostanak trenutno najboljeg igrača ove selekcije Edinsona Cavanija.

Večeras je na programu druga četvrtfinalna utakmica na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. U Kazanu se od 20 sati sastaju odlične ekipe Brazila i Belgije.