SRBIJA NIJE USPJELA: Brazil i Švicarska idu u osminu finala (VIDEO)

Reprezentacija Srbije nije uspjela ući u drugi krug Svjetskog prvenstva u Rusiji. Izabranici Mladena Krstajića pružili su solidan otpor Brazilcima, ali su poraženi rezultatom 2:0.

Brazil je poveo u 36. minuti, a strijelac je nakon odlične asistencije bio Paulinho. Napadač Brazila sjajno je primio loptu i lobovao istrčalog Stojkovića.

Srbija je imala dobre periode igre u nastavku susreta, imali su nekoliko prilika preko Mitrovića, ali sve nade ugasio im je Thiago Silva u 68. minuti nakon što je pogodio mrežu glavom.

U drugom susretu 3. kola Grupe E, Švicarska i Kostarika odigrali su neriješeno 2:2. Džemaili je doveo u vodstvo Švicarce u 31. minuti, izjednačio je Watson u 56. Za evropsku selekciju za novo vodstvo pogodio je Drmić u 88. minuti, a jedan bod selekciji Kostarike osigurao je Ruiz iz penala u samom finišu.

Brazil je u Grupi E završio kao prvi sa 7 bodova, pa će tako u osmini finala igrati protiv Meksika. Švicarci u narednu fazu ulaze sa drugog mjesta, što znači da će knock-out fazu početi utakmicom protiv Švedske.