Harry Kane junak Engleske: Pobjeda u zadnjoj minuti (VIDEO)

Odlične tri utakmice gledali smo danas na SP u Rusiji.

U okviru Grupe F, selekcija Švedske teško je stigla do pobjede nad Južnom Korejom. Bilo je 1:0, a gol vrijedan tri boda iz penala je postigao Granqvist u 65. minuti.

Švedska i Meksiko nakon prvog kola imaju po 3 boda, dok su bez bodova Njemačka i Južna Koreja. Upravo ove ekipe međusobno igraju u drugom kolu SP u Rusiji.

Što se tiče Grupe G, odigrana su dva meča. U prvom, Belgija je lagano i očekivano slavila protiv Paname rezultatom 3:0. Ova evropska selekcija susret je riješila u drugom poluvremenu, a golove za ekipu Roberta Martineza postizali su Mertens (47’) i dva puta Lukaku (69’, 75’).

Zanimljivo je bilo i u susretu Tunisa i Engleske. Na kraju je bilo 2:1 za Gordi Albion. Poveli su u 11. minuti preko Kanea, da bi Sassi iz penala izjednačio u 35. minutu, a Kane je pobjedu donio u 90. minuti utakmice.

Belgija je prva, a Engleska druga sa po tri boda, dok su Tunis i Panama bez bodova. U narednom kolu sastaju se Engleska – Panama i Tunis – Belgija.

U utorak na SP u Rusiji još tri utakmice. U Grupi H od 14 sati igraju Kolumbija i Japan, a od 17 Poljska i Senegal. Drugo kolo turnira počinje u 20 sati kada se u Grupi A sastaju Rusija i Egipat.