Mesud Pezer nije uspio u finalu Olimpijskih igara!

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u bacanju kugle Mesud Pezer nije se iz večerašnjih kvalifikacija uspio plasirati u finale s dužinom od 19,03 metra, pa su njegovom eliminacijom svi bh. reprezentativci završili su nastup na 33. Olimpijskim igrama u Parizu.

Norma za izravan plasman u finale bacanja kugle bila je 21,35 metara, odnosno 15 centimetara više nego prije tri godine u japanskom Tokiju, kada je bh. rekorder s 21,33 metara bio je drugi u kvalifikacijama i izborio izravan plasman u finale gdje je s 20,08 metara osvojio 11. mjesto.

U svom trećem nastupu na Olimpijskim igrama (24. u Rio de Janeiru 2016.) drugi put zaredom nije uspio ući u finale. Pezerov osobni rekord iznosi 21,48 m, a ove sezone najduže je bacio 21,42 metra, što je dužina novog osobnog i bh. rekorda. dvoranski rekord.

Pezer je večeras svoj najduži hitac bacio u drugoj seriji, 19,03 metra, dok je u prvoj bacio 19,01 m, a u trećoj samo 18,94 metra i zauzeo 26. mjesto.

Pobjednik kvalifikacija bio je europski prvak Talijan Leonardo Fabbri s 21,76 metara, što mu je pošlo za rukom tek u trećoj seriji. Izravan plasman u finale izborili su Čeh Tomaš Stanek s 21,61, Amerikanci Payton Otterdhal s 21,52 i Ryan Crouser s 21,49, Novozelanđani Tom Walsh s 21,48 i Jacko Gill s 21,35 m

. Munoz s 21,22 m, Nigerijac Chukwubuka Cornnell Enekwechi s 21,1 3 m, Jamajčanin Rajindra Campbell s 21,05 m, Talijan Zane Weir s 21,00 m i Norvežanin Marcus Tomasen s 20,81 m.

Finale je na rasporedu sutra od 19:35.