MEJDAN I DALJE NEOSVOJIV: Košarkaši Slobode opet pobijedili Sparse! (FOTO)

U prvom kolu košarkaške Lige 6, Sloboda je večeras u ispunjenom Mejdanu ostvarila novu pobjedu. Tuzlaci su slavili trijumf protiv ekipe Sparsa 91:82 (23:24, 26:24, 24:18, 18:16).

Bila je to vrlo dobra i kvalitetna utakmica u kojoj su gosti u većem dijelu bili u egalu. Rezultat na poluvremenu je bio 49:48, a Sloboda je u nastavku igrala bolje te na ulazu u zadnji period imala vodstvo 73:64).

Posljednja četvrtina bila je veoma zanimljiva. Gosti su čak imali nekoliko napada u kojima su mogli preći u vodstvo, međutim sarajevski košarkaši nisu pogodili te šuteve pa su pognute glave napustili Mejdan.

Almir Hasandić ubacio je večeras 24 poena, dok je dobro partiju pružio i Mirza Hrnčić (15 koševa). U ekipi Sparsa Maksim Kovačević je ubacio 25 poena, a Stefan Đorđević 16.