MAESTRALNA IZVEDBA: Sloboda sa tri komada Sarajevo ispratila kući! (VIDEO+FOTO)

Maestralnu partiju pružili su danas fudbaleri Slobode u visokoj premijerligaškoj pobjedi nad Sarajevom od 3:0 (1:0).

Tuzlaci su nadigrali Bordo tim u svim segmetnima fudbalske igre, a presudio je čini se voljni momenat. Igrači Slobode bili su razigrani, rastrčani, borbeni i sve to je uzrokovalo ovako visoku pobjedu.

Crveno-crni su poveli golom Zeca u 42. minuti. Prije toga, Zilkić je ubacio u šesnaesterac Sarajeva, a gostujući igrač se poslužio rukom. Brzonogi ofenzivac Slobode pogodio je bez problema sa bijele tačke.

Tuzlaci su udvostručili vodstvo nakon samo 3-4 minute u drugom poluvremenu. Nakon brzog kontranapada Zilkića i odbrane Pavlovića, na loptu je naletio Tandir i postigao drugi gol za Slobodu ove sezone.

Sve je bilo završeno u 67. minuti. Prelijepo su kombinovali Kalezić i Zec, lopta je kasnije došla do Zilkića koji je postigao prvijenac u crveno-crnom dresu.

S obzirom na poraz Radnika od Željezničara, Sloboda je ekipi iz Bijeljine prišla na svega dva boda zaostatka, te je i dalje u utrci za plasman u evropska takmičenja.