LIGA PRVAKA: DEBAKL evropskog prvaka i nogometna “ljepotica” u Napulju (VIDEO)

Osam utakmica 4. kola nogometne Lige prvaka odigrano je večeras, a radi se o susretima u grupama E, F, G i H. U centru pažnje su bila dva derbija.

Engleski Tottenham je razbio Real Madrid sa 3:1 na Wembleyu. Tottenham je bio bolji u prvom poluvremenu te je poveo golom Allija u 26. minuti, a zaista mu je lijepo asistirao Trippier. Ipak, bočna kamera pokazala je ofsajd, međutim sudac nije poništio gol.

Drugi gol Tottenhama je bio regularan, Alli je u 56. minuti pucao, a odbijena lopta od Ramosa prevarila je Casillu. Pravi potop evropskog prvaka dogodio se u 63. minuti. Nakon kontre je pogodio Kane, da bi Ronaldo desetak minuta do kraja samo ublažio poraz.

Zanimljiv meč na San Paolu odigrali su Napoli i Man. City, završeno je 2:4. Dva gola smo vidjeli u prvom dijelu igre. Insigne je prvi pogodio u 21. minuti nakon sjajnog duplog pasa sa Mertensom. Desetak minuta kasnije City je izjednačio preko Otamendija.

U nastavku susreta Stones je zabio za preokret vodećeg tima engleskog fudbala. Samo par minuta kasnije iz penala je izjednačio Jorginho – rezultat 2:2. Građani se nisu dali te su opet poveli, a pogodio je Aguero u 69. minuti. Utakmicu je u sudijskoj nadoknadi završio Sterling.

GRUPA E

Liverpool – Maribor 3:0 (Salah 49’, Can 63’, Sturridge 90’)

Sevilla – Spartak (M) 2:1 (Lenglet 30’, Banega 60’ – Ze Luis 79’)

TABELA

1. Liverpool 8

2. Sevilla 7

3. Spartak (M) 5

4. Maribor 1

GRUPA F

Napoli – Man. City 2:4 (Insigne 21’, Jorginho 62’ – Otamendi 34’, Stones 48’, Aguero 69’, Sterling 90’)

Shakhtar – Feyenoord 3:1 (Ferreyra 14, Marlos 17’, 67’ – Jorgensen 12’)