Večeras su u grupama E, F, G i H odigrane utakmice 2. kola Lige evropskih prvaka.

U derbiju večeri Dortmund i Real su odigrali 2:2. Ronaldo je u 17. minuti doveo Real u vodstvo, da bi Aubameyang izjednačio tri minute do poluvremena, nakon nespretne reakcije golmana Navasa i defanzivca Varanea. Francuz je u nastavku ispravio grešku postigavši drugi gol za Real, međutim Milioneri stižu do bode preko Schurrlea u samom finišu.

Juventus nije imao problema protiv Dinama. Već nakon prvog dijela igre bilo je 2:0 za Staru damu, a naš Miralem Pjanić je upisao gol i asistenciju. Pogodio je u 24. minuti, a sedam minuta kasnije asistirao Higuainu za dvostruko vodstvo. Dybala je u nastavku riješio je pitanje pobjednika. Šemper je autogolom postavio konačan rezultat 0:4

Pjanke_DZ-JV_0-1 by mediabh