SportU fokusu

KOŠARKAŠKI TRILER U MEJDANU: Teška pobjeda Slobode nad “fenjerašem” (FOTO)

Košarkaši Slobode trijumfalno su otvorili ligašku 2018. godinu. Iako nisu odigrali spektakularnu utakmicu protiv Vogošće, posljednje ekipe u Ligi 11, Tuzlaci su ipak bili za nijansu bolji te na kraju ostvarili pobjedu 90:88 (24:20, 15:11, 24:29, 27:28).

Bila je to veoma zanimljiva i neizvjesna utakmica, a timovi su se često smijenjivali u vođstvu. Ipak, Sloboda je odigrala dobro prvo poluvrijeme, te na pauzu otišla sa +8 na kontu (39:31).

Gosti su u nastavku pružili mnogo bolju partiju. Rezultatski su se približili nakon što su dobili treći period, pa je utakmica do kraja dobila i na dramatičnosti. Vogošća je u par navrata i povela u posljednjoj dionici utakmice, ali nisu uspjeli doći do iznenađenja, tako da su Tuzlaci u triler završnici upisali važan trijumf u borbi za Ligu 6.

U domaćem taboru Čampara i Hasandić su postigli po 16 poena, dok su po 15 ubacili Petrov i Harris koji je debitovao. Svoj prvi nastup upisao je i Taylor postigavši 9 poena. Sa druge strane Warner je bio sjajan sa 22 koša.