Kadeti BiH izborili su izravan plasman na EURO 2026

Muška kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je sjajan rezultat na EHF prvenstvu u Slovačkoj. Naši mladi rukometaši plasmanom u finale osigurali su izravan plasman na Europsko prvenstvo 2026. godine.

U jučerašnjoj polufinalnoj utakmici bh. reprezentacija koju je uspješno vodio izbornik Alen Hadžić svladala je Nizozemsku s 29:25.

Naši su sjajno otvorili susret i poveli s 8:2. Do kraja poluvremena Nizozemci su smanjili na tri pogotka zaostatka 16:13. Nakon pet minuta igre u nastavku Nizozemska je stigla do izjednačenja 18:18, a ponovno je izjednačeno u 47. minuti (23:23). Ipak, serijom 4:0 naša selekcija uspjela se četiri minute prije isteka regularnog toka odlijepiti na 27:23. Do kraja susreta zadržali smo četiri pogotka prednosti i izborili finale.

Alen Hadžimuhamedović bio je najefikasniji u našoj selekciji sa 11 golova i proglašen je igračem utakmice. Alem Hadžić dodao je 10 golova. Mihajlo Vujadinović skupio je 15 obrana i imao je uspješnost od 37,5 posto.

Naši će večeras u finalu prvenstva u Slovačkoj igrati protiv Latvije, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Turske 33:28.