FOTO//Velika tri boda: Prva pobjeda Slobode na Tušnju u Ligi za prvaka!

Tek u 8. kolu Lige za prvaka Prvenstva BiH su fudbaleri Slobode ostvarili prvu domaću pobjedu. Tuzlaci su danas na Tušnju, po lijepom vremenu, ali i pred mali broj gledatelja slavili nad Radnikom iz Bijeljine, a konačan rezultat bio je 2:0.

Crveno-crni su poveli već u 12. minuti. Zec je glavom spustio loptu prema Kaleziću, a crnogorski internacionalac prekrasno pogodio za slavlje malobrojnih domaćih navijača.

Sloboda je i u nastavku bila bolji tim uz blagu dominaciju, ali i Radnik je preko Obradovića bio najopasniji zaprijetivši u par navrata.

Taman što se startalo sa drugim dijelom igre, Sloboda je udvostručila prednost. Ordagić je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je stoper Salihović.

Radnik se nakon toga malo oslobodio pritiska. Bili su mnogo agilniji prema naprijed, preuzeli i sredinu terena, ali nisu uspijevali doći do neke izgledne prilike. Sloboda je lagano branila i bez problema sačuvala prednost.

Sloboda je tako pred dva posljednja kola zadržala četvrtu poziciju na tabeli, ali sada sa tri boda više od Radnika. Tuzlacima su potrebna još tri boda da završe gdje jesu. Hoće li to biti dovoljno za plasman u Evropu, ostaje da se vidi.