SportU fokusu

IHF/EHF Women's Trophy 2018: Veliki trijumf, BiH u polufinalu!!! (FOTO)

Ženska juniorska rukometna reprezentacija BiH plasirala se u polufinale IHF/EHF Women's Trophy 2018 koji se igra u Tuzli. Nakon sinoćnje sjajne partije protiv Azerbejdžana, večeras su naše Zmajice nadigrale i Veliku Britaniju rezultatom 34:20.

Dobro su naše djevojke ušle u utakmicu. Odbrana je bila na nivou, a funkcionisalo je i u napadu, tako da smo na poluvremenu vodili sa dobrih 10 golova razlike (19:9). Ista slika u nastavku, naše igraju sjajno i do kraja bez problema ovjeravaju sigurnu pobjedu!

U pobjedničkom timu sjajna je bila Isidora Kršić sa 11 golova, dok je Adelisa Dautović dodala 9. U sastavu Velike Britanije istakla se Eleonore Thompson za 6 pogodaka.

Naša reprezentacija sada je prva u Grupi B sa 4 boda, Luksemburg ima 3, Azerbejdžan 1, a Velika Britanija je bez bodova. Sutra naše Zmajice igraju za prvo mjesto u grupi protiv selekcije Luksemburga.

Pokrovitelji: Vlada TK, Grad Tuzla, Općina Lukavac

Generalni sponzori: Colosseum, GBT, BH Pošta i BH Telecom

Zlatni spoznori: RMU Banovići, Turbo Trade, OAZA i Violeta

Sponzori: GIPS Tuzla, Agroturizam Marića Gaj, Orbiter, TransTurist, NLB Banka

Prijatelji: Autoherc, Piemonte, Grin, Cicerprom, Bingo.