IHF/EHF Women's Trophy 2018: Kipranke stigle do najvažnije pobjede na turniru (FOTO)

U drugom današnjem susretu za plasman od 5. do 8. mjesta na IHF/EHF Women's Trophy 2018, u Mejdanu su se sastale reprezentacije Velike Britanije i Kipra. Otočka država pobijedila je na kraju rezultatom 19:24.

U prvom poluvremenu vidjeli smo mnogo tehničkih grešaka na obje strane, ali i mnogo nepreciznosti, pa ne čudi mali broj golova. Na odmor se otišlo sa prednoću juniorki Kipra rezultatom 10:11. Nastavak susreta donio je dosta uzbuđenja. Rezultat je bio u egalu u većem dijelu drugom poluvremena, ali su onda Kipranke ubacile u brzinu više i zasluženo došli do prve pobjede na turniru.

U pobjedničkom taboru 7 golova postigla je Kkaila, a 5 je dodala Sellner. Sa druge strane, Judge i Heginbottom su uspjele po šest puta zatresti mrežu Kipranki.

Sutra u 11 sati za sedmo mjesto igraju Azerbejdžan i Velika Britanija koje su se već jednom sastale u grupnoj fazi kada su slavile Britanke sa golom razlike. U 13 sati gledamo susret za peto mjesto između Moldavije i Kipra.

Pokrovitelji: Vlada TK, Grad Tuzla, Općina Lukavac

Generalni sponzori: Colosseum, GBT, BH Pošta i BH Telecom

Zlatni spoznori: RMU Banovići, Turbo Trade, OAZA i Violeta

Sponzori: GIPS Tuzla, Agroturizam Marića Gaj, Orbiter, TransTurist, NLB Banka

Prijatelji: Autoherc, Piemonte, Grin, Cicerprom, Bingo.