VIDEO Najluđa utakmica ikada: Gubili do 94. minute i na kraju pobijedili

Newcastle i Norwich, dva kluba koja su prošle sezone ispali iz Premiershipa, odigrali su vjerojatno najluđu utakmicu u posljednjih nekoliko godina.

Bila je to utakmica 10. kola Championshipa, a Svrake su slavile s 4:3 nakon nevjerojatnog preokreta u sudijskoj nadoknadi.

Sve do 94. minute Norwich je vodio, bilo je 2:3 i činilo se da će Kanarinci odnijeti sva tri boda, a onda se dogodilo čudo. Odbrana Norwicha katastrofalno je reagovala na dvije iz očaja napucane lopte pred njihov gol.

Najprije je Yoan Gouffran u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio, da bi Norwich vrlo brzo nakon što se krenulo s centra izgubio loptu. Igrači Newcastle ubacili su novu svijeću pred gol Norwicha, a nakon novog bisera odbrane Kanarinaca, gol vrijedan senzacionalne pobjede zabio je junak susreta Dwight Gayle.

Newcastle je ovom pobjedom zadržao pozicije koje mu daju nadu u ekspresni povratak u Premiership. Huddersfield je prvi,  Norwich je drugi, a Newcastle s tri boda manje od vodećih.