GRADSKI DERBI: Odbojkašice Smeča gazduju u Lukavcu

Odbojkaška Superliga Federacije BiH – grupa Sjever za žene, u 5. kolu ponudila je gradski derbi između Lukavca i Smeča, a titulu gazdarica Lukavca ponijele su odbojkašice Smeča ubjedljivom pobjedom 3:0.

Odbojkašice Lukavac bolje su otvorile susret i za kratak period ostvarile su vidnu rezultatsku prednost. Novoizabrani trener Smeča Hamid Subašić koji je na kormilo ekipe sjeo prije par dana, tražio je rješenje čestom rotacijom igračica te u konačnici pogodio te je “sedmorka” Smeča slavila u prvom setu rezultatom 22:25.

Početkom drugog seta Lukavac je pružio jak otpor odbojkašicama Smeča, ali odabranice Medihe Buljubašić pravile su niz grešaka te u konačnici izgubile set rezultatom 15:25.

U trećem setu, odbojkašicama Smeča trebalo je 20-ak minuta da u potpunosti slome otpor odbojkašica Lukavca, koje su treći set izgubile 16:25 i time uvezale još jedan ubljedljiv poraz od 3:0 u setovima.

Izvor: lukavački.ba