Gostujuća pobjeda Zvijezde: Šabićeva ekipa opet lider Prve lige! (FOTO)

U 12. kolu Prve lige Federacije BiH, na utakmici u Bugojnu između domaće Iskre i gradačačke Zvijezde rezultat je bio 0:3 (0:2) za goste. Dva gola za Zvijezdu postigao je Geoden Guzina u 37. i 39. minutu, a na 3:0 povisio je Kapetan u 57. minutu.

Na stadionu Jaklić gosti su dominirali tokom cijele utakmice i njihova pobjeda nije dolazila u pitanje. Tom pobjedom, a poslije poraza Sloge od Veleža, Zvijezda je ponovo zauzela prvo mjesto u Prvoj ligi i time potvrdila svoje aspiracije da tu ostane i na kraju ovog dijela prvenstva.

Zvijezda do kraja jesenjeg dijela sezone dočekuje u narednom kolu ekipu Rudara iz Kaknja, gostuje Veležu i dočekuje u zadnjem kolu Čapljinu sa realnim izledima da ostane u vrhu tabele.