Selekcija Francuske izborila je večeras kao domaćin finale Evropskog prvenstva. U polufinalnom duelu koji je odigran na stadionu Veledrome u Marseilleu, Tricolori su pobijedili Njemačku sa 2:0.

Odlična utakmica u prvom dijelu. Vidjeli smo mnogo dinamike i dobrog tempa uz nekoliko prilika na obje strane. Kada se očekivalo da će se na pauzu otići bez golova, Francuska je povela. Schweinsteiger je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Rizzoli pokazao na penal. Griezmann je uzeo loptu, opalio jako i pogodio mrežu Švaba.

U nastavku susreta ista slika na terenu. Gledamo sjajnu utakmicu, a Francuska do drugog gola dolazi u 72. minuti susreta. Pogba je ubacio sa lijeve strane, Neuer je loptu boksovao u sredinu, a na nju je naletio Griezmann i postigao svoj šesti gol na turniru.

Nijemci su se nakon drugog primljenog gola otvorili, a već u narednom napadu Kimmich je pogodio stativu, dok su do kraja susreta propustili još dvije-tri dobre prilike. Nisu uspjeli postići ni gol, pa su kao svjetski prvaci eliminasani sa Eura.

Francuska će u finalu igrati protiv selekcije Portugala. Susret se igra u nedjelju, 10. jula, na stadionu Stade de France u Parizu. Počinje u 21:00 sati.