LifestyleSport

Futsal Premijer liga BiH: Tuzlaci pobijedili favorizovane Mostarce

Salines iz Tuzle napravio je danas veliko iznenađenje savladavši prvog pretendenta za titulu, FC Mostar SG Staklorad, rezultatom 4:3, u okviru 3. kola Premijer futsal lige BiH.

Domaći su prvi i stigli do prednosti, mrežu Galića, već u 3. minutu, zatresao je Armin Imšić. Ostatak prvog dijela igre pripao je gostima iz Mostara. U 6. minutu rezultat u egal vratio je kapiten Marijo Aladžić, da bi u 13. minutu preokret u korist gostujuće ekipe donio Vedran Marić.

U drugom poluvremenu, novi preokret, ali u korist sjajnih Tuzlaka, koji su u ovoj utakmici pokazali da nisu slučajno savladali solidne Nevesinjce u prvom kolu. U 24. minutu na 2:2 poravnao je kapiten domaćih, Semir Salamović, a samo dva minuta kasnije prednost od 3:2 na radost publike u Mejdanu donosi Jasmin Spahić.

Uprkos napadima Mostaraca, koji su svim silama htjeli da dođu do povoljnog rezultata, Salines je u 29. minutu postigao još jedan pogodak, kada je na 4:2 povisio Mirnes Mulavdić.

Minut kasnije, Stari Grad dolazi do trećeg pogotka na ovoj utakmici, drugi put se u strijelce upisao kapiten Marijo Aladžić, kasnije se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat prvog susreta 3. kola Premijer futsal lige BiH.

Izvor: 4plus1.ba