Prvenstvena utakmica 16. kola Premijer lige za odbojkašice priuštila je gradačačkoj publici derbi između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe prvenstva, koje sa podjednakim željama ulaze u borbu za naslov prvaka BiH.

1

Domaćin, Kula iz Gradačca, je u borbenoj i zanimljivoj utakmici došla do pobjede nad ekipom Bimal-Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:23).

2

Sem drugog seta, svaki set je bio neizvjestan i do kraja se nije znalo kome će pripasti. Zbog značaja utakmice za obje ekipe bilo je tu i puno grešaka i nervoze, ali borbenosti i lijepih poena takođe nije nedostajalo.

3

U domaćoj ekipi sve igračice su pružile dobru partiju, bolje od ostalih su možda bile Radović, Čvoro i poslovično kapiten Radišković, iako je igrala povrijeđena.

4

Dvorana gradačačkog Sajma je bila prilično popunjena, a gledaoci su mogli uživati u dobroj igri obje ekipe i pobjedi domaćina Kule.

5

Kula u narednom 17. kolu gostuje kod ekipe Bosne, dok ekipa Bimal- Jedinstvo dočekuje Modriču.

PIŠE: Suad Krajinović