U 10. kolu Prve lige Federacije BiH, danas je na stadionu Banja Ilidža Zvijezda iz Gradačca osvojila sva tri boda protiv ekipe Radnički iz Lukavca, dobivši susret sa 2:0.

Sve što je bilo značajno desilo se u prvom poluvremenu kada su pala dva pogotka koja su i riješila susret. Na prvi pogodak se čekalo 35 minuta, a onda je na jednu loptu koju je centrirao Musić, najviši u skoku bio Hasanbašić i tako krunisao stalne atake domaćih nogometaša ka protivničkom golu.

zvijezda-radnicki-1

Nedugo zatim pao je i drugi pogodak kojim je krunisana bolja igra Zvijezde, a gol je, poslije odlično izvedene akcije u kojoj je učestvovala nekolicina nogometaša, postigao najbolji igrač na utakmici Abid Mujagić.

Uzalud su Lukavčani u drugom poluvremenu krenuli žešće i uspostavili kakvu-takvu ravnotežu na meču. Sve njihove napade zaustavljala je čvrsta odbrana predvođene kapitenom Islamagićem, tako da gol domaćina nije bio ugrožen.

zvijezda-radnicki-2

Čak je domaći tim propustio i dvije izgledne prilike da poveća rezultat, ali je u završnici domaćim napadačima ponestajalo koncentracije.

Trener domaćih Darko Vojvodić mora biti zadovoljan sa tri osvojena boda, ali je uvijek spreman da ukaže na male propuste svojim nogometašima, ovog puta na tom padu koncentracije.

zvijezda-radnicki-3

Utakmica je započela minutom šutnje u znak sjećanja na tragično preminulog nogometaša Zelinje 76 Ismira Taletovića, inače vjernog navijača Zvijezde, koji je 1. oktobra preminuo na utakmici 3. Lige TK između Brke i Zelinje 76.

Zvijezda u narednom 11. kolu gostuje kod jake ekipe Rudara u Kaknju, dok je Radnički domaćin GOŠK-u iz Gabele.

Piše: Suad Krajnović