Rukometaši Sloboda Solane nastavili su sa dobrim igrama u Prvoj ligi Federacije BiH – grupa Sjever. Solari su večeras u 7. kolu ubjedljivo nadigrali Gradačac sa 35:20.

Ekipa Mirze Bulića je igrala dobro u prvom poluvremenu, a zahvaljujući odličnom golmanu Sabljiću Solari su nakon 30 minuta utakmice vodili sa četiri gola razlike (15:11).

U nastavku prava rapsodija Solara, koji su iz minuta u minut konstantno povećavali svoju prednost. Na kraju je to bila zaslužena i ubjedljiva pobjeda Slobode koja ih ostavlja u borbi za povratak u Premijer ligu BiH.

Nedim Čamdžić u ekipi Slobode postigao je 7 golova, dok su Sarajlić i Cerić dodali po 5. Isto toliko su kod Gradačca postigli Zrnić i Hrnjić. Treba istaći i odličnu partiju spomenutog golmana Sabljića, koji je do kraja skupio čak 17 odbrana. Dobar je bio i golman Gradačca Klopić sa 9 odbranjenih udaraca.