Potpuno zasluženo RK Gračanica izborila je 2. pretkolo Kupa BiH, nakon što je večeras u Sportskoj dvorani Luke pobijedila premijerligaša iz Dervente sa 25:23.

Gosti iz Dervente imali su samo početno vođstvo 1-0 i jedno izjednačenje 2-2, a sve ostalo proteklo je u znaku domaćina. Najveće vođstvo u prvom poluvremenu iznosilo je 10-5, na odmor se otišlo sa 16-13.

U drugom poluvremenu ista slika, prednost domaćina je rasla, a najveće vođstvo bilo je 22-15. Ipak do kraja utakmice gosti su smanjili za častan poraz na podnošljivih 25-23.

Domaćini su ovom prilikom prezentovali novu navijačku himnu RK Gračanica koja je toplo pozdravljena od prisutnog gledališta.

Posebnu pažnju i frenetičan aplauz dobili su specijalni gosti na današnjem meču: Gordan Muzurović, direktor reprezentacije BiH i selektor BiH, Bilal Šuman.