FOTO Sa Labudicama nema šale: U Mejdanu ubjedljivo nadigrana Krivaja!

Rukometašice Jedinstva večeras su, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, nadigrale Krivaju sa 30:21 i tako stekle lijepu prednost pred revanš.

Da će utakmica završiti ubjedljivo u korist Tuzlanki nije se moglo slutiti nakon prvog poluvremena. Gošće su se držale vrlo dobro i na pauzu otišle za minusom od jednog gola (15:14).

U nastavku sjajna igra Labudica. Popravile su igru u napadu, pojačale i osnažile odbranu i nisu dozvoljavale lake golove gostujućem sastavu. U drugom dijelu su limitrale Krivaju na samo sedam postignutih golova te na kraju zasluženo slavile.

Najbolja u timu Jedinstva bila je Marijana Sorak sa 9 golova, dok je dobru partiju pružila i Admira Zvekić sa 7 komada. Sa druge strane po 7 pogodaka dale su Ernada Merdanović i Sara Čahtarević.

Treba istaknuti i da su golmanice Hava Huskić (Jedinstvo) i Majda Mujanović (Krivaja) bile odlične, te upisale po 14 odbrana.

Već u nedjelju novi test za Labudice, jer u Mejdan u okviru Premijer lige BiH dolazi vrlo jaki sastav Ilidže. Utakmica počinje u 18:00 sati.