FOTO Kantonalni derbi između Zvijezde i Bratstva riješen za DVA MINUTA

U derbi utakmici Prve lige F BiH, odigranoj danas u Gradačcu, između starih rivala i komšija Gradačca i Graćanice, slavila je ekipa domaćina  sa 1:0 ( 1:0).
Sve je riješeno odmah na početku susreta, tačnije u 2. minutu kada je Muharem Čivić postigao pogodak za 1:0, što će se na krajku ispostaviti za konačan rezultat meča.
Cijelo prvo poluvrijeme je zatim prošlo u tvrdoj i borbenoj igri sa nekoliko pokušaja  sa obje strane za promjenom rezultata ali se on nije mijenjao. Nezadovoljan igrom svojih nogometaša trener gostiju Muslimović je čak u prvih petnaestak minuta izvršio dvije izmjene ali ni to nije bitno promijenilo situaciju na terenu.  Drugo poluvrijeme je čak počelo nešto agilnije i borbenije a kao plod takve igre, kapiten Bratstva  dobiva sredinom drugog poluvremena drugi žuti karton i ekipa gostiju ostaje sa deset igrača.
To koristi domaćin i snažnije atakuje ka golu gostiju stvorivši nekoliko izglednih prilika , pogodivši čak i prečku ali je rezultat do kraja ostao nepromjenjen. Kod domaćina bolju igru od ostalih su pokazali strijelac pobjedonosnog gola Čivić, komandant odbrane i suvereni vladar u svom šesnaestercu Adžem, neumorni i rastrčani Brčkalić, te sigurni golman Prljača, dok se gostujuća ekipa Bratstva predstavila kao čvrst i uigran kolektiv.
U ekipi Zvijezde osjećao se nedostatak nastupa kapitena ekipe  Damjanovića, sa čijim bi prisustvom i igra domaćina bila kreativnija i konkretnija.  U sljedećem kolu ekipa Zvijezde gostuje u Tešnju kod novajlije u ligi čiji loš start u ovom takmičenju ne smije da ih zavara ako žele i dalje da budu u samom vrhu tabele.
Piše: Suad Krajnović