Arhiva

FK Sloboda izgubila u Konjicu: Trener Maksimović dobio crveni karton

Danas je u 16 sati Fudbalski Klub Igman Konjic dočekao Fudbalski Klub Slobodu. Utakmica je igrana u sedmom kolu WWin Premier Lige BiH. Domaćin je pobjedio minimalnim rezultatom od 1:0, a za rezultat je zaslužan Amir Velić koji je u 55. minutu zabio gol Slobodi.

Zanimljiv detalj viđen je u finišu susreta, kada je crveni karton zbog prigovora dobio trener Tuzlaka Marko Maksimović.

Maksimović je bio jako nezadovoljan suđenjem arbitra Mirze Kazlagića iz Cazina, koji mu je u 85. minuti pokazao direktan crveni karton i put ka svlačionici.

Kada mu je Kazlagić pokazao crveni karton, Maksimović je odlučio ući na teren Gradskog stadiona u Konjicu, pružajući Kazlagiću ruku u želji da mu “čestita” na suđenju na ovoj utakmici.

Dugo je hodao Maksimović za Kazlagićem, koji naravno nije ni pomislio rukovati se s trenerom Slobode. Na kraju je Maksimović mirno napustio travnjak.

Kazlagić je bio glavni sudija današnje utakmice, pomoćnici su mu bili Hasan Nanić i Mirza Čehaja, dok su u VAR sobi sjedili Admir Musić i Senad Ibrišimbegović.