DERBI U MEJDANU: Rikalo i Hasandić SHOW – Široki na koljenima! (FOTO)

Slobodini klinci nastavili su sa odličnim igrama u domaćem prvenstvu. U derbi utakmici 4. kola Lige 11 BiH, Tuzlaci su večeras nadigrali starog rivala, ekipu Širokog rezultatom 94:73 (28:28, 18:14, 25:22, 23:19).

Velika dvorana Mejdan bila je dobro popunjena te je domaća publika navijanjem kroz svih 40 minuta nosila svoje košarkaške pulene do treće uzatsopne pobjede u ligi.

Što se samog toka utakmice tiče, Sloboda je od starta bila u prednosti. Gašićevi klinci nakon prvog perioda imali su +10, a do poluvremena su tu prednost još više povećali (46:32).

Nije Sloboda popuštala ni u nastavku utakmice. Treći period također je pripao Tuzlacima sa 71:54, te je ovaj mladi tim u posljednjih deset minuta ušao sa velikih +17. Iako je Široki početkom zadnje dionice malo spustio svoj zaostatak, Tuzlaci nisu dozvolili potpuni preokret i sasvim zasluženo gostima nanijeli prvi ovosezonski poraz.

Najbolji večeras u domaćem taboru bio je sjajni Marko Rikalo sa 31 poen, dok ga je pratio Almir Hasandić sa 25. U ekipi Širokog dobri su bili Drežnjak i Naletilić. Prvi je ubacio 21, a drugi 18 koševa.

Sloboda je uvezala tri uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu, te tako istakla kandidaturu za najviši plasman u Ligi 11. Cilj kluba je, naravno plasman u Ligu za prvaka BiH, a ako se po jutru dan poznaje, to ne bi trebao biti problem.