Njemačka, Poljska, Hrvatska i Španija danas su zauzeli svoja mjesta u osmini finala Evropskog prvenstva.

U 3. kolu Grupe C, Njemačka je sa 1:0 pobijedila Sjevernu Irsku. Jedini gol postigao je Gomez u 30. minuti susreta, a asistent je bio Muller.

Poljska je savladala Ukrajinu također sa 1:0. Meč je u 54. minuti riješio Blaszczykowski, dok mu je asistirao Milik.

Derbi dana u Grupi D odigrali su Španija i Hrvatska, a Vatreni su pobijedili nakon velikog preokreta. Morata je pogodio za Furiju u 7. minutu, Kalinić je izjednačio u 45., a pobjedu Hrvatskoj donio je Perišić u 87. minutu susreta.

Turska je zaigrala odlično protiv Češke i slavila sa 2:0, te sada čeka svoju šansu kroz rasplet ostalih utakmica. U 10. minuti je pogodio Yilmaz, dok je Tufan sve završio u 65. minuti.