Borac nakon penala eliminisao albansku Egnatiju

Fudbaleri banjalučkog Borca u revanš susretu prvog pretkola Lige prvaka snage su odmjerili sa prvakom Albanije, Egnatijom. Nakon što je prvak BiH slavio prije sedam dana u Banjaluci, Egnatija je slavila u revanšu sa 2:1. Tako se pristupilo produžecima, a potom i penalima gdje se bolje snašao tim iz Bosne i Hercegovine i izborio susret protiv PAOK-a.

Imao je prvak BiH dosta užaren doček, u jednom trenutku željeli su i napustiti meč zbog skandiranja sa tribina, ali sudija Fabio Maresca nije prekinuo meč.

Nakon što se igrali između dva šesnaesterca prva ozbiljnija prilika viđena je u 15. minuti, a tada smo vidjeli i prvi gol.

Nakon lijepe akcije domaćna lopta je stigla do Ibrahimoglua koji matira Šiškovskog.

Bili su izabranici Mladena Žižovića vidno nervozni u prvom dijelu, ali su uspjeli izjednačiti u 30. minuti.

Napadač ovog tima Jovo Lukić izbjegao je ofsajd zamku, poigrao se sa protivnikom i nakon odbitka od jednog fudbalera Egnatije lobovao protivničkog golmana.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta, pa se na odmor otišlo sa tim rezultatom.

Dosta slično i u drugom dijelu
Krenula je Egnatija nešto ofanzivnije, a Fangaj je imao na samom startu priliku. Šiškovski je bio siguran.

Nakon toga prijetio je Lushkja u 60. minuti. Namjestio se na ivici kaznenog prostora, lijepo “zategao”, ali je lopta otišla pored stative nemoćnog Šiškovskog.

Egnatija je do prednosti stigla u 83. minuti. Pogiravao se Herrera, iskoristili to igrači prvaka Albanije i stigli do pogotka koji im je garantovao produžetke. Strijelac gola bio je Joel.

Imala je Egnatia veliku priliku u šestoj minuti nadoknade. Nakon lijepe akcije albanskog tima lopta stiže do Ibrahimoglua koji šutira sa nekih 15 metara, ali blokirao je to Max Alan Čelić.

Do kraja regularnog dijela nije se mijenjao rezultat pa je meč otišao na produžetke.

Produžeci

Nismo imali vidjeti mnogo toga u prvom produžetku izuzev isključenja za trenera Borca Mladena Žižovića. Iskusni stručnjak je protestvovao, a Maresca ga poslao na tribine.

Na startu drugog produžetka prijetio je mladi Enver Kulašin. Iznenada mu se ukazala prilika nakon što mu je jednu loptu prebacio Esmir Hasukić, ovaj silovito šutirao, ali preko gola Egnatije.

Nisu timovi uspjeli zatresti mrežu do isteka 120. minute pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Penali:

Prvi su šutirali fudbaleri Borca. Loptu na bijelu tačku stavio je Herrera i bio siguran. Pogodio je same rašlje gola Šerija. S druge strane loptu je za Albance na bijelu tačku stavio Aleksi, ali je ovaj pogodio prečku. [0:1] Drugi je loptu na bijelu tačku Nikola Pejović. Šutirao je defanzivac Borca snažno i precizno. Ibrahimoglu je šutirao drugi za Egnatiju i bio veoma precizan. Bio je Šiškovski na toj lopti, ali je udarac bio veoma snažan. [1:2] Treći izvođač za Borac bio je Esmir Hasukić. Novajlija u redovima Borca je šutirao i rutinski pogodio mrežu protivnika. S druge strane šutirao je Lushkja, ali je Šiškovski odbranio njegov udarac. Sudija Maresca ga je ponovio jer je Makedonac izašao sa gol linije. Odbranio je to Šiškovski i iz drugog navrata i sjajno intervenisao! [1:3] Meč loptu za Borac imao je mladi David Čavić. Stavio je loptu na bijelu tačku i bio siguran. Borac se tako plasirao u narednu rundu i izborio meč svoje ekipe protiv PAOK-a.