Bodove piši, igru briši: Pobjeda Zvijezde u kantonalnom derbiju

U okviru 27. kola Prve lige Federacije BiH, danas je gradačačka Zvijezda u komšijskom derbiju porazila ekipu Bratstva iz Gračanice sa 2:1 (1:0).

Zvijezdi ovi bodovi znače mnogo jer je ostala u utrci za prvo mjesto i povratak u viši rang takmičenja, Premijer ligu BiH.

Do bodova je ipak došla neubjedljivo, iako je imala dominaciju na terenu, stvarala poluprilike.

Zvijezda je došla u vođstvo u 20. minuti preko Mišana i to je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu uputili su par šuteva u okvir gola golmana Huljića, ali je to bio lak plijen za njega. Čak su u međuvremenu gosti, iz rijetkih akcija prema golu domaćina, pogodili prečku.

Ipak je sve bilo riješeno desetak minuta do kraja utakmice kada Ramić iskosa sa lijeve strane snažnim šutem pogađa rašlje gostujućeg gola, gdje loptu nije mogao dokučiti ni visoki golman Huljić.

Poslije vođstva od 2:0, domaći tim je otaljavao igru čekajući kraj utakmice, što gosti koriste dva minuta do kraja utakmice, kada Buljić udarcem glavom matira domaćeg vratara Hinovića, postavivši konačnih 2:1.

Nedugo zatim, vrlodobri sudija Kazlagić svira kraj utakmice koja nije oduševila domaće navijače, ali je ostvaren cilj, osvojena su nova tri boda protiv, za ekipu Zvijezde.

U sljedećem kolu Zvijezda gostuje u Banovićima ekipi Budućnosti, dok ekipa Bratstva dočekuje Bosnu iz Visokog.