Fudbaleri Budućnosti bez problema ostvarili su novu pobjedu na svom stadionu. U okviru 7. kola Prve lige FBiH, Banovićani su savladali Novi Travnik rezultatom 3:0.

Zeleno-crni su poveli već u 4. minuti golom Trumića, da bi Aljukić udvostručio prednost domaćeg tima u 21. minuti. Pobjedu je ekipi Budućnosti ovjerio Mujić u 60. minuti susreta.

Radnički je također ostvario važnu pobjedu. Na Jošiku je tim Irfana Džinda pobijedio Čapljinu, minimalno sa 1:0.

Ekipa Bratstva osvojila je bod kući protiv Bosna Seme. Jedini gol za sarajevski tim postigao je Kadrić u 72. minuti, da bi izjednačio Mujkić šest minuta prije kraja utakmice.

Zvijezda je izgubila na Piroti od Travnika sa 2:1. Za domaće su pogađali Kadrić i Jusufbašić, dok je za tim iz Gradačca gol postigao Mujagić.

Subota, 17.09.2016. u 16:00 sati

Bratstvo – Bosna (S) 1:1

Budućnost – Novi Travnik 3:0

Jedinstvo – Bosna (V) 1:0

Orašje – Velež 3:0

Radnički – Čapljina 1:0

Travnik – Zvijezda 2:1

Nedjelja, 18.09.2016. u 16:00 sati