LIGA PRVAKA: Ljepotica u Torinu, 4 gola, maestralni Pjanić i snaga najskupljeg kluba na svijetu (VIDEO)

Nakon duge višemjesečne zimske pauze, večeras je nastavljeno takmičenje u fudbalskoj Ligi prvaka. Odigrane su dvije vrlo zanimljive utakmice u osmini finala.

Torinski Juventus je u derbiju večeri na svom stadionu dočekao odličnu ekipu Tottenhama. Konačan rezultat glasio je 2:2, a pored četiri gola vidjeli smo i veliki broj prilika na obje strane.

Juventus je poveo već u 2. minuti. Na sjajnu asistenciju našeg Pjanića odlično je reagovao Higuain te majstorski iz voleja pogodio gol gostiju. Isti igrač je u 9. minutu iz penala udvostručio prednost.

Tottenham se vratio u igru u 35. minutu kada je pogodio Kane, a nakon što je u finišu prvog dijela Higuain promašio penal, gosti su sve to kaznili u 72. minuti. Tačnije, uradio je to Eriksen koji je izjednačio poslije sjajnog slobodnjaka.

Lider Engleske Premier lige Manchester City, inače najskuplji tim na svijetu, opravdao je ulogu velikog favorita, te ubjedljivo u Baselu nadigrao istoimeni sastav rezultatom 0:4.

Građani su poveli već u 14. minuti, strijelac je bio Gundogan, a sve je praktički bilo završeno par minuta kasnije kada je drugi gol za goste postigao Bernardo Silva.

U 23. minuti bilo je velikih 0:3 nakon gola Kun Aguera, dok je sjajnu igru Građana četvrtim golom za svoj tim, a svojim drugim okrunio Gundogan u 53. minutu.

Sutra su na programu još dva susreta osmine finala. U terminu od 20.45 sati gledamo utakmice Porto – Liverpool i Real Madrid – Paris SG.