Kup BiH: Sloboda i Radnički prošli dalje, Zvijezda nije bila miljenik sreće

Fudbaleri Slobode izborili su plasman u osminu finala Kupa BiH nakon današnje pobjede (1:0) protiv Podrinja u Janji.

Strijelac jedinog pogotka za Crveno-crne bio je Darko Todorović i to na samom startu utakmice (4. minuta). Podrinje je do kraja utakmice bilo bolja ekipa, ali nisu uspjeli zabiti gol.

Radnički je u Lukavcu također izborio plasman u osminu finala. Ekipa Irfana Džinda pobijedila je zvorničku Drinu sa 3:1, uz golove Muminovića, Salihovića i Ćosića. Za Drinu je pogodio Mazić.

Zvijezda je ispala na startu kod Goražda. Nakon 1:1 u regularnom toku, domaći tim pobijedio je nakon penala sa 4:2. Tim iz Gradačca vodio je golom Hadžića, ali tri minute do kraja Goražde dolazi do poravnanja preko Korde, a kasnije i do konačne pobjede nakon lutrije.