
Upravni odbor Kuvajtskog fonda za arapski ekonomski razvoj odobrio je dodatni kredit od 5 miliona kuvajtskih dinara (oko 15 miliona eura) za nastavak izgradnje poddionice Nemila – Vranduk na Koridoru 5C.
Ova odluka je donesena nakon posjete delegacije Fonda Bosni i Hercegovini, tokom koje su obišli gradilište i održali sastanke sa relevantnim institucijama. Dodatna sredstva osigurat će nastavak radova i potvrđuju povjerenje međunarodnih partnera u realizaciju ovog ključnog infrastrukturnog projekta.
JP Autoceste FBiH zahvalile su se Kuvajtskom fondu na kontinuiranoj podršci koja doprinosi razvoju prometne povezanosti i ekonomskom jačanju Federacije BiH. Odluka predstavlja značajan korak ka potpunoj realizaciji Koridora 5C, što je od koristi građanima i privredi Bosne i Hercegovine.




