Crna hronika

Muškarac iz Kalesije preminuo u policijskom pritvoru dan nakon što je uhapšen zbog nasilja u porodici

Policijskoj stanici Kalesija 22.11.2025. godine prijavljen je slučaj nasilja u porodici.

Nakon izlaska na teren, policijski službenici su ustanovili da je prijavljeni 31-godišnji O.K. bio pod dejstvom alkohola, te je, prema instrukcijama sudije Općinskog suda u Kalesiji, lišen slobode i smješten u prostorije za zadržavanje Policijske stanice Kalesija.

Zbog nasilnog ponašanja izrečena mu je hitna zaštitna mjera, a o cijelom događaju obaviješten je dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona.

Dan kasnije, u 7:33 sati, Operativni centar Uprave policije MUP-a TK zaprimio je dojavu da O.K., koji se nalazio u prostoriji za zadržavanje, ne daje znakove života.

“Pozvana je Služba hitne medicinske pomoći Doma zdravlja, a izlaskom na mjesto događaja ljekar mrtvozornik je konstatovao smrt O.K., bez vidljivih povreda i tragova nasilne smrti”, saopćeno je iz MUP-a TK.

Dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, zajedno s uviđajnom ekipom Sektora kriminalističke policije, obavio je uviđaj i izdao naredbu za transport i obdukciju tijela preminulog.

Sve daljnje aktivnosti na utvrđivanju tačnih okolnosti i stvarnih uzroka smrti O.K. provodit će se pod nadzorom nadležnog tužioca.

Možda će Vas zanimati i: