Naši napadali, Bugari pogađali: Ništa od plasmana na EP!

Juniorska (U-19) reprezentacija BiH poražena je od Bugarske u trećem meču elitnih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 1:3.

Već u četvrtoj minuti Bugarska stiže do vodstva. Hušić je napravio penal nad Yardonovom, a Rusev bio siguran realizator.

Sve do 29. minute na terenu je postojao samo jedan tim i Bosna i Hercegovina je svim silama pokušala stići do poravnanja, a onda je uslijedio šok. Hristov je iskoristio asistenciju Ruseva i uduplao vodstvo svoje ekipe, a u jeku novih napada Zmajića do poluvremena Bugari su postigli i treći pogodak i to preko Krasteva.

U drugom poluvremenu, BiH je i dalje bila bolji protivnik i stvarala prilike, a jednu takvu iskoristio je Demirović u 64. minuti kada postiže gol za 1:3.

Zmajići su nastavili s napadima na gol Bugara, ali do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te će plasman na Evropsko prvenstvo, bar neko vrijeme ostati samo san.