Atletico Madrid i Olympique Marseille će igrati ovogodišnje finale Evropske lige u fudbalu, javlja Anadolu Agency (AA).

Atletico Madrid je, nakon remija 1:1 u prvoj utakmici, u revanšu polufinala na “Wanda Metropolitano” u Madridu slavio protiv Arsenala rezultatom 1:0, čime se plasirao u finale. Pogodak za domaće je postigao Diego Costa u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U drugoj utakmici, Salzburg, koji je u prvom meču poražen sa 2:0, na svojoj “Red Bull Areni” u regularnom vremenu je savladao Marseille također sa 2:0, pa su se igrali produžeci. Salzburg je poveo golom Amadoua Haidaraa u 53., a prednost su povećali autogolom Bounaa Sarra u 65. minuti. Ipak, Marseille je uspio izboriti plasman u finale Evropske lige golom Rolanda u 116. minuti.

Finale se igra 16. maja na stadionu “Parc Olympique Lyonnais” u Lyonu.