Nurkić se vratio nakon 35 dana pauze

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su na domaće terenu ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 115:93, a utakmicu je obilježio i povratak na parket reprezentativca Bosne i Hercegovine Jusufa Nurkića.

Nurkić je posljednji meč igrao 2. februara protiv Memphis Grizzliesa, a od tada je vukao povredu lista noge.

Ipak, čekanju je došao kraj i nakon 35 dana pauze ponovo se našao u rosteru svojih Blazersa. Na terenu je proveo 17 minuta i za to vrijeme skupio pet poena, šest skokova i dvije asistencije.

Inače, Boston je ovaj susret ušao znatno bolje te je prednost konstantno rasla do poluvremena kada je bilo 60:45 za domaći tim.

U istom ritmu je nastavljeno i u nastavku meča, a Blazersi na kraju nisu uspjeli biti bolji niti u jednoj četvrtini pa su zasluženo poraženi na ovom gostovanju.

Najbolji u redovima Bostona je bio Tatum s 30 poena, dok je White ubacio 21. Lillard je bio najefikasniji kod Portland s 27 poena.

Boston je drugi na tabeli Istočne konferencije NBA lige sa 46 pobjeda i 21 porazom, dok je Portland na 13. poziciji Zapada s omjerom 31-35.