OKK Sloboda nakon drame savladao Leotar

Nova pobjeda

Već od prvih minuta Tuzlaci su zaigrali bolje i nakon prve četvrtine na predah otišli sa prednošću 17:12. Ipak, iako je Sloboda na otvaranju drugog perioda imala 20:12, do poluvremena stvari su se malo zakomplikovale. Leotar je bio konkretniji i na pauzu ide sa minimalnim zaostatkom 32:31.
Gosti bolju igru nastavljaju i nakon odmora, pa je treća četvrtina donijela preokret i vodstvo Leotara 48:49.

Završni period donosi nam tijesan meč iz kojeg niko ne izlazi kao pobjednik. Mejdan je nakon 66:66 gledao produžetke. Prisebniji su bili domaći košarkaši za veliko slavlje domaće publike.

Nakon triler završnice i produžetka OKK Sloboda je u Mejdanu slavila pobjedu nad Leotarom 86:78 (66:66).

U redovima OKK Sloboda najefikasniji su bili Strong (25), Jakupović (14) i Lelić (12).
Leotar su po broju poena predvodili Milović (26) i Đurasović (19).

OKK Sloboda – Leotar 86:78 (66:66)

Rezultat po četvrtinama: (17:12, 15:19, 16:18, 18:17, 20:12.)

OKK Sloboda: Strong 25, Gutić 11, Omerović 2, Lelić 12, Sejfić 11, Jakupović 14, Ćosić, Andelija 7, Kamberović, Čerkezović 2, Herenda, Krajinić 2. Trener: Dragoljub Vidačić.

Leotar: Gobović 2, Adžić 2, Rikalo, Glogovac 5, Šakotić 8, Đurasović 19, Marković, Milidragović 4, Milović 26, Bojanić 12. Trener: Marko Ičelić.