Atletičarke Slobode viceprvakinje BiH za 2017. godinu! (FOTO)

U Velikoj Kladuši jučer je održano “Državno prvenstvo u krosu” u muškoj i ženskoj konkurenciji, na kome je Atletski klub “Sloboda-Tehnograd” osvojio titulu viceprvaka BiH u ženskoj konkurenciji, dok je muška ekipa osvojila III mjesto. U sveukupnom plasmanu ekipa Sloboda-Tehnograd osvojila je II mjesto.

Takmičarke “Slobode” u kategoriji djevojčica u trci na 1000 metara  nastupile su u sastavu: Edina Bajrić, Esma Berberović, Enisa Beširović, Amna Murić i Belma Pašić koje su osvojile III mjesto, juniorke u sastavu Mubina Hasanbašić, Monika Tončević i Zijada Šehić u trci na 4000 metara osvojile su II mjesto, kao i seniorke u sastavu Adisa Belkić, Naida Zukić i  Melisa Hasanbašić koje su trčale dionicu od 8000 metara osvojile su II mjesto.

U muškoj konkurenciji takmičari “Slobode” su nastupili u trkama na 2000 metara dječaci –  Mešić Ilijas, Velagić Tarik i Sinanović Ajdin, 6000 metara juniori – Kovačević Maid, Memić Omer, Ibrahimović Smajo, Vejzović Hajrudin i Mustafić Vekaz, i 10.000 metara seniori – Dalić Aleksandar, Hadzimehmedović Emir i Arnautović Muamer.

Ovim takmičenjem je završena atletska sezona za 2017. godinu i članovi Atletskog kluba “Sloboda-Tehnograd”, koji ove godine slavi 70 godina postojanja i 35 godina sponzorstva sa “Tehnograd-Inžinjering” D.D. mogu biti  zadovoljni osvojivši titulu viceprvaka BiH u kategoriji juniora, titulu vicepravka BiH u kategoriji mlađih juniora, titulu viceprvaka BiH u krosu u muškoj konkurenciji, osvojenom srebrnom medaljom Rusmira Malkočevića na dvoranskom prvenstvu Balkana i postavljenim novim seniorskim dvoranskim rekordom na 400 metara.