Zagrijavanje za utakmicu sezone: Gračanica nadigrala Krajinu

Suvereni lider Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa Sjever, RK Gračanica, stigla je do nove pobjede. U 17. kolu ostvarena je i 17. pobjeda, a ovoga puta slavili su protiv Krajine iz Cazina rezultatom 36:19.

Već do poluvremena bilo je jasno kako će domaći sastav osvojiti nova tri boda, jer su gračanički rukometaši na poluvremenu vodili sa osam golova razlike – bilo je 15:7. U nastavku ista slika na terenu, domaća ekipa i dalje dominira i do kraja susreta ostvaruje ubljedljiv trijumf.

Reprezentativni golman Ahmetašević je upisao 17 odbrana, a strijelce su u domaćem timu predvodili Živanov i Hamidović sa po 8 golova

Gračanica je ostala na prvom mjestu bez ijednog poraza. U narednom kolu su slobodni, ali će zato u srijedu imati veoma tešku utakmicu u gostima protiv visočke Bosne u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH.