VIDEO//Zmajevi ostali bez pobjede: Grčki bogovi ponovo izvukli Helene iz mrtvih!

U derbi utakmici 4. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine, reprezentacija BiH osvojila je bod protiv Grčke u Atini, na Karaiskakis stadionu. Rezultat je glasio 1:1.

U prvom poluvremenu potpuna dominacija Zmajeva koji nisu dopustili Grcima skoro ništa. Nakon nekoliko dobrih prilika Džeke, BiH je povela eurogolom Miralema Pjanića u 32. minuti. Veznjak Juventusa sjajno je izveo slobodnjak sa 30-tak metara, a lopta je uz pomoć golmana Karnezisa završila u mreži.

Pogledajte eurogol Miralema Pjanića by klixba

Grci su do poluvremena ipak stvorili jednu priliku. Sam ispred gola izašao je Kostas Mitroglou, ali je Begović bravuroznom intervencijom spasio naš gol.

Grčka – BiH — Begović sjajna odbrana (13.11.2016) by mediabh

U drugom poluvremenu pravi mali rat, sve je bilo manje fudbala. Grci su imali stativu u 54. minuti preko Fortounisa, no za to je “kriv” Begović koji je ponovo skinuo šut.

Grčka – BiH — Begović brani fenomenalno (13… by mediabh

Naši momci su ponovo imali dosta prilika, no nismo uspjeli postići gol, a u pojedinim trenucima meča smo čuvali loptu, umjesto da iskoristimo višak i dođemo do drugog gola.

Grčka – BiH — Džeko skinuo šorc Grku, haos na… by mediabh

Deset minuta do kraja Džeko i Papadopoulos su dobili crvene kartone zbog nesportskog ponašanja. Naši su se potom povukli i čekali kraj, dok su grčki bogovi opet bili na strani Helena. Tzavellas je u 95. minuti šutirao i postigao sjajan gol za konačnih 1:1.

Izjednačenje u Atini by klixba

Grci su tako iz ničega osvojili bod te ostali tri boda ispred Zmajeva uoči petog kola kvalifikacija za SP.

Belgija je u našoj grupi deklasirala Estoniju sa 8:1, dok je Kipar bez problema dobio Gibraltara sa 3:1.