VIDEO/Maratonska penal završnica: Njemačka nakon drame u polufinalu!

U derbiju četvrtfinala Evropskog prvenstva večeras su se u Bordeauxu sastali Njemačka i Italija. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a Nijemci su izborili polufinale poslije boljeg izvođenja penala, bilo je 6:5.

Dosta oprezna igra u prvom poluvremenu. Nisu riskirali ni jedni ni drugi, pa smo gledali pravu uspavanku. Po jednom su zaprijetili Muller i Sturaro.

Mnogo bolji fudbal gledali smo u nastavku, Švabe su bile bolji tim, a do vodstva su Nijemci stigli u 65. minuti. Hector je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Ozil i precizno je zabio u donji lijevi ugao.

Italija se brzo vratila. Boateng je u 77. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Kassai bez dileme je svirao penal. Loptu je uzeo defnzivac Bonucci i izjednačio rezultat. Neuer je pročitao namjere igrača Juventusa, ali nije uspio skinuti precizan udarac.

Do kraja regularnog toka nismo mnogo vidjeli, pa je krenulo nadmetanje u dodatnih 30 minuta u kojima je Njemačka bila nešto agilnija prema naprijed, ali bez većih uzbuđenja. Penali su morali odlučiti pobjednika, a Švabe su imale više sreće.

ITALIJA: Insigne (GOL), Zaza (PROMAŠAJ), Barzagli (GOL), Pelle (PROMAŠAJ), Bonucci (PROMAŠAJ), Giaccherini (GOL), Parolo (GOL), De Sciglio (GOL), Darmian (PROMAŠAJ).

NJEMAČKA: Kroos (GOL), Muller (PROMAŠAJ), Ozil (PROMAŠAJ), Draxler (GOL), Schweinsteiger (PROMAŠAJ), Hummels (GOL), Kimmich (GOL), Boateng (GOL), Hector (GOL).