VIDEO//Junačka odbrana koja je postala fatalna: Da smo barem ispali!

Igrala se druga od četiri minute sudijske nadoknade drugog poluvremena. Bila je to utakmica Chapecoensea i San Lorenza gdje su domaći branili rezultat iz Argentine 1:1.

Remi bez golova bio im je dovoljan za ulazak u to, istovremeno historijsko, senzacionalno i kobno finale Copa Sudamericane.

Pritiskao je San Lorenzo, stvorili zicer pred kraj, a onda je izbriljirao golman Danilo skinuvši čudo za krajnjih 0:0. Nastalo je veliko slavlje, domaćin je uletio u finale.

Chapecoense je u nekoliko godina od četvrtog ranga stigao do prve lige, ali bajka je zaustavljena na putu na finale Copa Sudamericane.

Snažnu je poruku poslao jedan navijač brazilske ekipe.

“Sve bih dao da nas je San Lorenzo dobio tog dana”, aludirajući na polufinale Copa Sudamericane u kojoj je Danilo obranio čudo.

Nažalost, u velikoj tragediji u Kolumbiji nakon tragične zrakoplovne nesreće preminulo je 76 osoba. Golman Danilo je preživio pad aviona, iako se tokom dana pojavila vijest da je preminuo od posljedica nesreće. Danilova majka tvrdi da on nije preminuo, već da je premješten u veću bolnicu, piše ESPN.

U međuvremenu, četiri brazilska velikana Corinthians, Santos, Sao Paulo i Palmeiras danas su istupili s dva zahtjeva koja su sve oduševila.

Prvi je da Chapecoense dobio imunitet od ispadanja u sljedeće tri godine u brazilskoj ligi, a drugi je da klub dobije mogućnost besplatnog dovođenja igrača na posudbu iz bilo kojeg brazilskog kluba u sljedećoj sezoni.

Izvor: 24sata.hr