Zrinjski nije uspio napraviti novo iznenađenje, Poljaci nose tri boda iz Mostara

Zrinjski je u trećem kolu Konferencijske lige u Mostaru dočekao poljsku Legiju, a meč je završen rezultatom 1:2.

Prvu priliku na meču imali su domaći. Centrirao je Tičinović, lopta je išla na Bilbiju, ali je odbrana Legije to lako očistila. U 14. minuti Jakovljević je odlučio uputiti jednu dugu loptu koja je išla na Maria Ćužea, ali Ćuže nije dobro primio loptu koja odlazi u gol-aut.

Zatim velika prilika za goste. Josue je izveo korner, Yuri Riberio bio najbolji u skoku, šutirao glavom, ali je Marko Marić sjajno zaustavio njegov udarac. Nedugo potom ponovo Poljaci prijete iz kornera. Josue je sjajno izveo korner, ovoga puta najbolji u skoku bio je Pankov, ali je šutirao preko gola. U 28. minuti velika prilika za Legiju, Ernest Muci je stvorio sebi prostora, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Kazna za promašaj stigla je u 30. minuti. Centirao je Ćorluka lijevom nogom, zaspala je odbrana Legije, Bilbija je odlično izbjegao ofsajd zamku i glavom matirao Hladuna. Nisu dugo domaći imali vodstvo.

Legija već u narednom napadu stiže do poravnanja. Izveli su gosti brzo prekid, lopta dolazi sa desne strane do Ernesta Mucija, koji je zarezao tu loptu na pet metara, a Slobodan Jakovljević pogodio sopstvenu mrežu.

U finišu prvog dijela gosti su mogli do potpunog preokreta. Odlično je centrirao Wszolek na drugu stativu, pratio je to Kramer, ali nije uspio najbolje zahvatiti loptu koja odlazi na tik pored stative Marića.

U 53. minuti Zrinjski trese mrežu Legije. Centrirao je Ivančić iz slobodnog udarca, nakon odbijanca lopta stiže do Ćorluke koji snažno šutira, Hladun odbija do Ćužea koji postiže pogodak, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao.

U 62. minuti odličan centaršut uputio je Yuri Ribeiro, Kramer sjajno glavom šutirao i pogodio rašlje Marka Marića za vodstvo svoje ekipe. Nešto kasnije Kiš šutira glavom pored gola.

U finišu meča velika prilika za goste. Odlično je prošao po desnoj strani Wszolek, centrirao u sredinu, a Rosolek katastrofalan bio u završnici.

Zrinjski je ovim porazom ostao na tri osvojena boda dok je Legija na drugom mjestu sa šest bodova.